Zawieszeni gracze Saints będą mogli zagrać od pierwszego tygodnia

W piątek specjalny mieszany trybunał, na który składają się przedstawiciele ligi i zawodników, zajął się apelacją Jonathana Vilmy i trzech innych byłych i obecnych graczy Saints. Przypomnijmy, czterech zawodników, którzy grali w  Saints w latach 2009-2011 zostało zawieszonych na różne ilości meczów w związku z udziałem w nielegalnym programie, podczas którego dodatkowo płacono za tzw. „big hits” czyli ostre zagrania w obronie oraz inne osiągnięcia w defensywie.

Liga uznała, że linebacker Jonathan Vilma, defensywny kapitan i jeden z liderów Saints był jednym z głównych koordynatorów programu i zawiesiła go na jeden rok. Pozostali gracze dostali kary od trzech do ośmiu meczy. Byli to DE Will Smith, LB Scott Fujita (obecnie w Browns) i DE Anthony Hargrove (pod koniec sierpnia zwolniony z Packers, szuka klubu).

Decyzja komitetu odwoławczego oznacza, że wszyscy ci gracze mogą zagrać w pierwszej kolejce meczów. Jednocześnie w wyroku zastrzeżono, że komisarz NFL Roger Goodell może ponownie zawiesić graczy jeśli udowodni, że celem programu nie było płacenie za dobre zagrania, tylko za celowe robienie krzywdy przeciwnikom.

Komentowanie zamknięte.