Zawieszeni gracze Saints będą mogli zagrać od pierwszego tygodnia

W piątek specjalny mieszany trybunał, na który składają się przedstawiciele ligi i zawodników, zajął się apelacją Jonathana Vilmy i trzech innych byłych i obecnych graczy Saints. Przypomnijmy, czterech zawodników, którzy grali w  Saints w latach 2009-2011 zostało zawieszonych na różne ilości meczów w związku z udziałem w nielegalnym programie, podczas którego dodatkowo płacono za tzw. „big hits” czyli ostre zagrania w obronie oraz inne osiągnięcia w defensywie.

Liga uznała, że linebacker Jonathan Vilma, defensywny kapitan i jeden z liderów Saints był jednym z głównych koordynatorów programu i zawiesiła go na jeden rok. Pozostali gracze dostali kary od trzech do ośmiu meczy. Byli to DE Will Smith, LB Scott Fujita (obecnie w Browns) i DE Anthony Hargrove (pod koniec sierpnia zwolniony z Packers, szuka klubu).

Decyzja komitetu odwoławczego oznacza, że wszyscy ci gracze mogą zagrać w pierwszej kolejce meczów. Jednocześnie w wyroku zastrzeżono, że komisarz NFL Roger Goodell może ponownie zawiesić graczy jeśli udowodni, że celem programu nie było płacenie za dobre zagrania, tylko za celowe robienie krzywdy przeciwnikom.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *