Patriots kupili Aqiba Taliba

New England Patriots logoTuż przed trade deadline, czyli ostatnim momentem, gdy kluby mogły wymieniać zawodników, New England Patriots dogadali się z Tampa Bay Buccaneers. Do Tampy powędrował wybór w czwartej rundzie najbliższego draftu, w zamian za to Patriots dostali wybór w siódmej rundzie i cornerbacka Aqiba Taliba.

Talib to niezmiernie utalentowanny zawodnik, ale od początku kariery w NFL popadał w konflikty z prawem, choć warto zauważyć, że żadne z oskarżeń nie skończyło się karą poważniejsza niż grzywna. Talib nie wystąpi też w najbliższym meczu Patriots, bo zostało mu jeszcze jedno spotkanie z czteromeczowej dyskwalifikacji za naruszenie antydopingowej polityki lligi. Oznacza to, że może zagrać najwcześniej 18 listopada przeciwko Colts. Jak na razie w czterech meczach sezonu zaliczył 21 tackles, jeden przechwyt i wybronił siedem podań.

 

Transfer ten jest odważnym ruchem Billa Belichicka, ocierającym się wręcz  o desperację. Patriots to w tym roku naprawdę kompletna drużyna, brakuje jej jedynie dobrej secondary. Jeśli Talib zdoła poprawić obronę podaniową drużyny, to ekipa z Bostonu będzie naprawdę trudna do zatrzymania. Z drugiej strony jest to zawodnik, który często miewa problemy pozaboiskowe. Belichick chętnie sięga po takich graczy. Czasem okazuje się to spektakularnym sukcesem (Randy Moss, Aaron Hernandez) czasem spektakularną porażką (Albert Heynsword, Chad Ochochinco).

Ryzyko tego ruchu zmniejsza fakt, że Talibowi kończy się w tym sezonie kontrakt, co powoduje, że Pats w razie potrzeby mogą się go w miarę bezboleśnie pozbyć. Wybór w czwartej rudndzie draftu to nie jest wysoka cena za możliwość naprawienia właściwie jedynej słabości tej ekipy.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *