Donald Driver oficjalnie na emeryturze

donald_driver_retirementJeden z najlepszych reciverów w historii Green Bay Packers oficjalnie przeszedł na emeryturę podczas wczorajszej ceremonii w atrium Lambou Field, na której obecnych było przeszło tysiąc fanów. Jest pierwszym graczem w historii klubu uhonorowanym w ten sposób.

Donald Driver przyszedł do Green Bay w 1999 r., gdy został wybrany w siódmej rundzie draftu. Przez trzy pierwsze lata grywał głownie w special teams, jednak od 2002 r. stał się reciverem numer 1 w ofensywie prowadzonej przez Bretta Favre’a, a potem Aarona Rodgersa. W latach 2004-2009 zanotował sześć sezonów z rzędu, w których złapał podania na ponad 1000 jardów.

W ostatnich sezonach jego rola w ofensywie została mocno ograniczona, a w tym sezonie był dopiero piątym reciverem. W 13 meczach złapał 8 podań na 77 jardów i 2 TD.

Karierę skończył jako rekordzista klubu pod względem ilości złapanych podań i zdobytych jardów podaniowych (743 złapanych podań na 10 137 jardów i 61 TD).

 

Prywatnie Donald Driver to zaangażowany filantrop, mający własną fundację dla dzieci, autor trzech książeczek dla maluchów i… zwycięzca zeszłorocznej edycji amerykańskiego Tańca z Gwiazdami.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *