NFL Blog ma już rok!

nflblogDokładnie rok temu, 1 sierpnia 2012, zamieściłem na blogu pierwszy wpis. Dotyczył on offseason 2012. Potem nastąpiły kolejne zapowiedzi i artykuły o NFL. Blog powoli wzrastał w siłę, przybywało czytelników, a ja miałem coraz większą frajdę z jego prowadzenia.

Było kilka przełomowych chwil w tym roku. W lutym podczas Super Bowl Weekend, blog odwiedziło ponad 1,5 tys. unikalnych użytkowników! Na wiosnę podpiąłem do niego własną domenę nflblog.pl i uruchomiłem fanpejdża na Facebooku, który od tego czasu powoli, ale konsekwentnie rośnie.

Po roku przyszedł czas na pewne posumowania. Bloga przez ten czas odwiedziło prawie 8,5 tys. użytkowników (3,5 tys. unikalnych), którzy wygenerowali 13,7 tys. odsłon. Przez ten czas na blogu pojawiło się 95 wpisów, czyli średnio jeden na 3,8 dnia. Cieszy mnie też bardzo, że 60% to odwiedziny powracające, a ok. 40% wejść to wejścia bezpośrednie, co znaczy, że dorobiłem się może niewielkiej, ale za to stałej widowni 🙂

Nie są to może liczby oszołamiające, ale jak na pierwszy rok jestem z nich całkiem zadowolony. W związku z tym postanowiłem odciąć bloxową pępowinę i przesiąść się całkowicie na własny serwer. Efektem jest ten wordpressowy serwis, z którego właśnie korzystacie.

W tym roku chciałbym jeszcze kompetentniej pisać o NFL i NCAA, a na wiosnę może trochę więcej o PLFA. Zamierzam również kontynuować cykl „ABC futbolu amerykańskiego”, który jest czymś w rodzaju futbolowego samouczka dla średniozaawansowanych. Jeśli macie jakieś swoje pomysły, albo chcielibyście zobaczyć tekst na jakiś temat to piszcie w komentarzach albo na kontakt[małpka]nflblog.pl.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim moim Czytelnikom i Czytelniczkom i mam nadzieję, że w roku 2013/2014 będziecie odwiedzali ten blog równie chętnie, a może nawet chętniej niż w poprzednim.

Zobacz też

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *