Super Bowl 2020

Trafiłeś na stronę archiwalną o Super Bowl 2020. Jeśli chcesz przeczytać o nadchodzącym Super Bowl 2024 to kliknij tutaj.

 

Jeśli to Twój pierwszy (lub jeden z pierwszych) kontaktów z NFL i futbolem amerykańskim, poniżej znajdziesz skrót najważniejszych informacji. Jeśli jesteś bardziej doświadczonym kibicem, na samym dole znajdziesz listę artykułów związanych z meczem, w których poruszam bardziej zaawansowane tematy.

 

Kiedy jest Super Bowl 2020?

Mecz rozpocznie się 2 lutego o godz. 16:30 czasu nowojorskiego, czyli w nocy 2/3 lutego o godz. 00:30 czasu polskiego. Transmisja rozpocznie się oczywiście dużo wcześniej, a kulminacją przedmeczowego show będzie Demi Lovato śpiewająca hymn USA. Jeśłi chcesz obejrzeć mecz na żywo, trzeba zarezerwować ok. 4 godziny. Normalnie mecz jest krótszy ale w Super Bowl przerwa między połowami jest dłuższa, a na koniec będziemy mieli dekorację zwycięzców.

 

Kto zagra w Super Bowl 2020?

Naprzeciw siebie staną zwycięzca konferencji AFC Kansas City Chiefs i zwycięstwa konferencji NFC San Francisco 49ers. Ci pierwsi dysponują jedną z najlepszych i najefektowniejszych ofensyw NFL, na czele z rozgrywającym Patrickiem Mahomesem, zeszłorocznym MVP. Ci drudzy to tytani defensywy, specjalizujący się w wywieraniu presji na rozgrywającego.

 

Jak oglądać Super Bowl 2020?

Niestety żadna polska stacja nie pokaże w tym roku Super Bowl. Jeśli Twój satelita odbiera niemieckie kanały, to u naszych zachodnich sąsiadów mecz nadaje kanał ProSieben. Z kolei w Wielkiej Brytanii można go oglądać na otwartym BBC One i kodowanym Sky Sports. Informacje o innych sposobach znajdziesz w artykule Jak i gdzie oglądać NFL w Polsce?

Jeśli wolisz oglądać w większym gronie, zajrzyj do wpisu Gdzie „na mieście” oglądać Super Bowl 2020?

 

Gdzie jest Super Bowl 2020?

Mecz zostanie rozegrany na Hard Rock Stadium w Miami. Na co dzień grają tam zawodnicy Miami Dolphins, ale oni w tym sezonie szybko stracili szansę na mistrzostwo. Jako że z Kansas i Kalifornii na Florydę dość daleko, możemy spodziewać się mniej więcej równego rozkładu fanów na trybunach. Stadion może pomieścić 65 tys. widzów, co czyni go jedną z najmniejszych aren używanych podczas meczów NFL. Niewątpliwym atutem Miami jest za to pogoda – mimo lutego powinno być w miarę ciepło i aura nie zrujnuje gry. Będzie to szóste Super Bowl rozgrywane na tym stadionie, a 49ers wygrali tu już dwa tytuły mistrzowskie – w sezonach 1988 i 1994.

 

Kto wstąpi w przerwie Super Bowl 2020?

Jedną z atrakcji Super Bowl jest koncert w przerwie między pierwszą i drugą połową. Nie jest to wielkie wydarzenie muzyczne, bo artyści grają z playbacku, ale za to można się spodziewać fantastycznego show. Głównymi gwiazdami tegorocznego występu mają być Jennifer Lopez i Shakira. Jednak co roku do głównych gwiazd dołącza kilku gościnnych artystów, a według plote w tym roku możemy się spodziewać m.in. Pitbulla, Beyonce, Ja Rule’a i Wyclef Jeana.

 

Artykuły poświęcone Super Bowl 2020:

Plan gry na Super Bowl 2020

Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers w Super Bowl zapowiadają wyrównany pojedynek. W jaki sposób mogą próbować zyskać przewagę nad rywalem? W tygodniu analizowałem składy obu ekip, dziś przyjrzę się taktyce, jaką mogą zastosować w meczu.

Czytaj dalej>>>

 

Uczestnicy Super Bowl 2020 pozycja po pozycji

W pierwszą niedzielę lutego, jak co roku, w Super Bowl spotkają się dwie najlepsze drużyny NFL w sezonie 2019. Czy to oznacza najlepszych zawodników? Niekoniecznie, ale w meczu zobaczymy aż ośmiu graczy wybranych do pierwszej lub drugiej drużyny All-Pro. Przyjrzyjmy się składom Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers.

Czytaj dalej>>>

 

Super Bowl 2020: Rozdzieleni konferencją, połączeni Montaną

„GWARANTUJĘ, że moja drużyna wygra SUPER BOWL!!” napisał na Twitterze Joe Montana. Już dziś wiemy, że się nie pomylił. jeden z najlepszych rozgrywających wszechczasów grał w swojej karierze tylko dla dwóch drużyn: San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs.

Kalifornijczycy to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii NFL, a ich dynastia zdominowała lata 80-te XX wieku. Ich rywale z Wielkich Równin to drużyna z długą i bogatą historią, ale bez większych sukcesów.

Czytaj dalej>>>

 

NFL Playoffs: San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs w Super Bowl 2020

Tegoroczne finały konferencji w NFL rozczarowały na całej linii. Dostaliśmy w sumie jedną połowę porządnego futbolu. Tennessee Titans stawili choć trochę oporu Kansas City Chiefs. Jednak Green Bay Packers zostali wprost upokorzeni przez San Francisco 49ers w każdym elemencie gry.

Czytaj dalej>>>

 

Tak było przed rokiem: Defensywna batalia dla Patriots

Masa defensywy, puntów, mało efektownych akcji. Jeśli jesteś nowicjuszem, a ten mecz cię nie zraził, to mam dobrą informację: bywa gorzej, ale bardzo, bardzo rzadko. W roku ofensyw Bill Belichick znów poszedł pod prąd. Jego sztab trenerski wsiadł w wehikuł czasu, stworzył plan gry jak z lat 70-tych XX wieku, a New England Patriots skompletowali drugą mistrzowską trylogię.

Czytaj dalej>>>