Super Bowl 2021

Trafiłeś na stronę archiwalną o Super Bowl 2021 Jeśli chcesz przeczytać o nadchodzącym Super Bowl 2024 to kliknij tutaj.

 

Super Bowl 2021, znane również jako Super Bowl 55. lub Super Bowl LV to finał futbolowej ligi NFL. To największe doroczne wydarzenie sportowe na świecie, biorąc pod uwagę oglądalność oraz wygenerowaną wartość marketingową. Rok w rok Super Bowl okupuje pierwsze miejsca na liście najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w USA.

Jeśli to Twój pierwszy (lub jeden z pierwszych) kontaktów z NFL i futbolem amerykańskim, poniżej znajdziesz skrót najważniejszych informacji. Jeśli jesteś bardziej doświadczonym kibicem, na samym dole znajdziesz listę artykułów związanych z meczem, w których poruszam bardziej zaawansowane tematy.

 

Kiedy jest Super Bowl 2021?

Mecz rozpocznie się w niedzielę 7 lutego o godz. 18.30 czasu nowojorskiego, czyli w nocy 7/8 lutego o godz. 00.30 czasu polskiego. Tradycyjnie mecz futbolu trwa ok. trzech godzin ze wszystkimi przerwami, ale tym razem będzie dłużej. Nieodzownym elementem Super Bowl jest bogata oprawa przedmeczowa oraz znacznie dłuższa przerwa między pierwszą i drugą połową. W tym roku część oprawy zostanie zmodyfikowana ze względu na pandemię COVID-19, ale i tak obejrzenie wszystkiego na żywo, włącznie z dekoracją zwycięzców, zajmie ok 4 godzin.

 

Kto zagra w Super Bowl 2021?

Jak co roku w najważniejszym meczu sezonu spotkają się mistrzowie dwóch konferencji: NFC i AFC. AFC reprezentują obrońcy mistrzowskiego tytułu, Kansas City Chiefs, prowadzeni przez najzdolniejszego rozgrywającego młodego pokolenia, Patricka Mahomesa. Mają szansę zostać pierwszą od 16 lat drużyną, która obroni mistrzostwo NFL.

Ich rywalami będą mistrzowie NFC Tampa Bay Bucaneers. To drużyna, która ostatni raz w Super Bowl grała 18 lat temu, ale w tym sezonie poczynili ogromne inwestycje, by sięgnąć po tytuł. Na czele z pozyskaniem Toma Brady’ego, jednego z najlepszych rozgrywających w historii futbolu, który grał w 10 z ostatnich 19 Super Bowl.

 

Gdzie oglądać Super Bowl 2021 w Polsce?

W tym roku Super Bowl na żywo pokaże TVP Sport.

Informacje o innych sposobach znajdziesz w artykule Jak i gdzie oglądać NFL w Polsce?

 

Kto wystąpi w przerwie Super Bowl 2021?

Jak co roku jedną z atrakcji Super Bowl będzie koncert w przerwie między pierwszą i drugą połową. W tym roku naturalnie będzie mniej widzów, ale całość ma być bardziej interaktywna dla widzów przed telewizorami. Największą gwiazdą będzie The Weekend, ale zapewne jak co roku nie zabraknie gościnnych artystów. Jednym z producentów występu jest Jay-Z.

 

Artykuły o Super Bowl 2021:

Super Bowl 2021 pozycja po pozycji

Co prawda mecz wygrywa drużyna, ale łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Dlatego dziś zapraszam was na przegląd składów uczestników Super Bowl 2021. Przejrzymy formację po formacji w obu drużynach i zastanowimy się kto na jakiej pozycji jest silniejszy.

Czytaj więcej>>>

 

Pat i Tom, Tom i Pat

W nadchodzącym Super Bowl spotkają się 43-letni rozgrywający, który grał w 10 z ostatnich 20 Super Bowl (licząc z tegorocznym) oraz 25-latek, który ma ogromne szanse, by zastąpić starszego kolegę na topie. Ten pierwszy na pewno znajdzie się w Hal of Fame tuż po zakończeniu kariery, ten drugi jest na dobrej drodze. A jednak obaj trafili do NFL otoczeni wątpliwościami, a bardzo wiele zawdzięczają temu, że trafili do odpowiedniej drużyny pod skrzydła odpowiedniego trenera.

Czytaj więcej>>>

 

Tampa Bay Buccaneers i Kansas City Chiefs w Super Bowl 2021

W finałach konferencji Buccaneers po zaciętym meczu wygrali z Green Bay Packers, a Chiefs pewnie pokonali Buffalo Bills.

Czytaj więcej>>>

 

Tak było przed rokiem: Super Bowl 2020: Mistrzostwo Chiefs po pół wieku

To Super Bowl nie przebiegało tak, jak się spodziewaliśmy. Nie było dwóch świetnych, choć estetycznie odmiennych ofensyw. Mieliśmy za to wielkie emocje, zwroty akcji i miasto w Missouri, które odzyskało tytuł równo 50 lat po ostatnim triumfie.

Czytaj więcej>>>