Preseason NFL – pierwsza kolejka

Pierwsze mecze przedsezonowe traktowane są w NFL jako trochę poważniejsze treningi. Największe gwiazdy z reguły pojawiają się na boisku tylko na kilka akcji. To jest czas dla zmienników i debiutantów. Wróżenie z meczów przedsezonowych, zwłaszcza pierwszych, to trochę wróżenie z fusów, ale mimo to kilka obserwacji można było poczynić.

 

1. Andrew Luck może być nowym Paytonem Manningiem

Pierwsze podanie Lucka w barwach Colts zakończyło się 63-jardowym TD. Wow! Fakt, że samo podanie przeleciało dwa jardy na prostej zasłonie do RB, który zrobił resztę roboty, ale efekt i tak jest zabójczy. A poza tym Luck podał w tym meczu na przeszło 160 jardów i 2 TD i miał sporo niezłych akcji co dobrze wróży przyszłości Colts.

 

RG32. Robert Griffin III i powiew optymizmu w Waszyngtonie

Rozgrywający wybrany w tegorocznym drafcie zaraz po Andrew Lucku także zaliczył udany debiut. Kilka dobrych podań, udany bieg i spokojnie obserwował poczynania kolegów z ławki. Jak na razie nieźle.

 

3. Ryan Tannehill zaskoczył fanów Miami

Ósmy numer draftu zagrał bardzo solidny mecz. Wobec operacji kolana Davida Garrarda może się okazać, że to Tannehill, uznawany za „projekt”, czyli talent, który wymaga jeszcze pracy, będzie pierwszym QB Dolphins w tym roku.

 

4. Czy odżyje dyskusja o pozycji pierwszego QB w Cleveland?

Brandon Weeden zanotował słaby występ. Colt McCoy zagrał całkiem nieźle. Jednak o niczym to nie świadczy. Po zeszłorocznym preseason wszyscy uznali, że McCoy ma przed sobą przełomowy sezon, a jak było wszyscy wiedzą. A jak nie wiedzą niech nie sprawdzają. Nie warto.

 

5. Steelers mają kłopoty

Big Ben Roethlisberger ledwo wyleczył kostkę, już ma problemy z barkiem. Co prawda poziom odporności na ból ma wyższy niż wszystkie Terminatory razem wzięte, ale i tak przydałaby u się dobra O-line. Tymczasem zagra w niej dwóch debiutantów, w tym na kluczowej pozycji Left Tackle. Grający na tej pozycji w pierwszym meczu przedsezonowym Mike Adams doznał kontuzji kolana, a wcześniej spisywał się katastrofalnie. Nieco lepiej, choć wciąż słabo grał drugi debiutant OG David DeCasto. Na domiar złego doświadczony LB James Harrison będzie miał operację kolana. Mike Tomlin ma powody do zmartwień.

 

6.  QB. z Arizony poszukiwany

Jak na razie obaj rozgrywający Cardinals spisują się tak, jakby za wszelką cenę chcieli uniknąć nominacji do pierwszego składu. Kolb i Skelton w obecnej formie nie nadawaliby się nawet na rezerwowych QB w większości drużyn.

 

7. 3:0

Takim wynikiem zakończył się mecz Dallas Cowboys i Oakland Raiders. Carson Palmer, za którego Raiders oddali wybór w pierwszej rundzie tegorocznego draftu i warunkowy drugiej rundy w przyszłorocznym, znów udowodnił jak fatalna to była decyzja. Tony Romo spędził na boisku chyba najwięcej czasu z podstawowych QB w całej lidze, ale i tak niczym się nie wykazał, zdobywając jedynie jedną pierwszą próbę w jedenastu akcjach. Przez cały mecz obie ekipy dotarły do Red Zone (ostatnie dwadzieścia jardów przed polem punktowym rywali) tylko po razie, a w sumie nie zgromadziły nawet 500 jardów w ofensywie. Przypomnę tylko, że w zeszłym roku kilku QB było w stanie zgromadzić 500 jardów w jednym meczu samymi akcjami podaniowymi.

 

Lista kontuzjowanych

– Ryan Mathews, podstawowy RB San Diego Chargers, złamał obojczyk przeciwko Packers i czeka go 4-6 tygodni przerwy

– jeśli o Packers mowa, to WR Greg Jennings doznał wstrząśnienia mózgu, filar obrony LB Desmond Bishop zerwał więzadła i nie wiadomo czy w ogóle pojawi się w tym sezonie na boisku, a wszyscy trzej RB Packers mają mniej lub bardziej poważne urazy; w Green Bay w akcie desperacji podpisali kontrakt z weteranem Cedriciem Bensonem, ale ten już chyba nie ma za wiele pary; jedynym pocieszeniem dla nas, kibiców Packers, jest to, że ostatni raz taki szpital w drużynie był dwa lata temu, gdy Green Bay wygrało Super Bowl

– Pat Angerer, LB Indianapolis Colts i najlepszy tackler drużyny w zeszłym roku uszkodził stopę i ma z głowy 4-6 tygodni

– Travelle Wharton, podpora OL Cincinnati Bengals uszkodził sobie kolano i ma sezon z głowy; w meczu z New York Jets jeszcze trzech innych podstawowych zawodników Bengals doznało mniej lub bardziej poważnych urazów

– Brian Urlacher, LB Chicago Bears i niekwestionowany lider ich defensywy będzie miał artroskopię kolana, które nie leczy się tak szybko jak powinno; jego powrót zapowiadany jest na start sezonu zasadniczego, ale jeszcze niedawno zapewniano, że Urlacher przepracuje cały okres przygotowawczy

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *