Poprzyj stadion do futbolu we Wrocławiu

budzetobywatelski_wroclawWe Wrocławiu ruszyło głosowanie na projekty w ramach pierwszego w naszym pięknym mieście budżetu obywatelskiego. Czemu o tym piszę? Ano dlatego, że pod numerem 88 znajduje się punkt mówiący o „Przystosowaniu obiektu sportowego do potrzeb futbolu amerykańskiego oraz rozgrywania meczów rugby, ultimate frisbee, lacrosse i piłki nożnej. Lokalizacja: Stadion MOSiR ul. Lotnicza 72.”.

Oba wrocławskie zespoły footballowe, należą do ścisłej czołówki w tej dyscyplinie w naszym kraju. Z reguły grają na przepięknie położonym, ale kiepsko skomunikowanym Stadionie Olimpijskim, na którym nawet od tego sezonu dorobiliśmy się prawdziwych bramek do footballu amerykańskiego. Niestety zdarza się, że jest on zajęty na inne imprezy i wówczas Devils i Giants muszą przenieść się na boisko przy ul. Sztabowej, gdzie mają znacznie gorsze warunki. Tak jak podczas hitowego spotkania Devils z mistrzami Polski z Gdyni, które nie mogło się odbyć na Olimpijskim, bo swoją zamkniętą imprezę mieli tam harleyowcy.

Stadion przeznaczony do remontu znajduje się na zachodzie miasta między Obwodnicą Śródmiejską i Autostradową Obwodnicą Wrocławia, opodal przystanków tramwajowych i autobusowych, czyli jest znakomicie skomunikowany. Kwota, którą trzeba przeznaczyć na remont to zaledwie 0,5 mln PLN, a służyć będzie przedstawicielom wielu niszowych, ale prężnie rozwijających się dyscyplin. Dzięki temu nie będzie stał wiecznie pusty, jak położony nieopodal inny stadion, na który wyłożono 2000 razy więcej, a służy tylko przepłacanym kopaczom.

Więcej o budżecie obywatelskim znajdziecie tutaj, a głosować można tutaj. Pula pieniędzy wynosi 2 mln PLN, a zrealizowanych zostanie pięć projektów, które zbiorą najwięcej głosów. Podobno do głosowania uprawnieni są tylko mieszkańcy Wrocławia, ale nie wiem jak system będzie weryfikował, czy dany PESEL jest z Wrocławia. Więc jeśli zawodnikom z innych miast zależy na graniu we Wrocławiu w komfortowych warunkach, również mogą spróbować zagłosować 😉 Przypominam, projekt nr 88.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *