Super Bowl 2017

Super Bowl 2017: Największy comeback w historii

To czego w Super Bowl 2017 dokonali New England Patriots zakrawa na cud. Jeszcze żadna drużyna nie zdołała wygrać Super Bowl, w którym przegrywałaby 25 punktami. Od pick-six Alforda w drugiej kwarcie, do nieprawdopodobnego chwytu Edelmana na 2 minuty przed końcem meczu prawdopodobieństwo wygranej Falcons nieprzerwanie wynosiło ponad 90%, momentami nawet 99,7% (za ESPN). A jednak Patriots zdobyli swój piąty mistrzowski pierścień, Brady ma czwarty tytuł MVP i coraz mocniejszą pozycję w odwiecznych medialnych i kibicowskich debatach na temat tego kto jest GOAT (Greatest Of All Time).

Czytaj dalej>>>

Plan gry na Super Bowl 2017

Falcons wchodzą w ten mecz jako underdog. Nie jest to może znacząca różnica, ale jednak. Vegas stawia -3 na Patriots (tzn. że przewidują zwycięstwo NE 3 punktami). Football Outsiders dają Falcons 41,4% szans na zwycięstwo na podstawie rankingów DVOA. Z kolei index FPI opracowany przez ESPN daje Atlancie 44,4% szans.

Jednocześnie Vegas ustawiło linię over/under na 58 punktów, choć została już podbita do 59 w momencie pisania tekstu (czyli większość obstawia, że suma punktów przekroczy 58). Innymi słowy Falcons są lekkimi underdogami, ale należy spodziewać się wielu punktów. Jak w tej sytuacji powinny grać obie drużyny?

Czytaj dalej>>>

Super Bowl 2017 pozycja po pozycji

Dokładny przegląd składów obu finałowych drużyn i porównanie poszczególnych formacji.

Czytaj dalej>>>

Super Bowl 2017: Weterani kontra nowicjusze

Kiedy Artur Blank kupił drużynę, ówczesny komisarz Pete Rozelle poradził mu, by o kulisy prowadzenia klubu podpytał innego właściciela, który kilka lat wcześniej kupił drużynę, a teraz zaczął osiągać pierwsze sukcesy. Tym właścicielem był Robert Kraft, a drużyną New England Patriots.

W niedzielnym Super Bowl spotkają się dwie drużyny, których historia długo nie rozpieszczała. Na początku XXI w. doszło w nich do wielkich przełomów. O ile dla Patriots oznaczało to kompletną dominację w ostatnich 16 latach, o tyle Falcons wciąż czekają na swój wielki sukces.

Czytaj dalej>>>

 

Super Bowl 2017 dla początkujących

Jeśli jesteś zupełnie zielony (-a) w temacie futbolu amerykańskiego, ale chciałbyś (chciałabyś) zacząć przygodę z tym pięknym sportem przy okazji Super Bowl 2017, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj dalej>>>

 

Atlanta Falcons i New England Patriots zagrają w Super Bowl 2017

Artykuł o finałach konferencji, czyli meczach, w których Patriots i Falcons zapewnili sobie udział w najważniejszych meczach sezonu.

Czytaj dalej>>>